Mute • Minicraft.cz



irie
Sponzor

112 postů
122 reputace

IGN: irie
Od irie » přes 3 let

Zdravím,

hneď na úvod by som sa rada ospravedlnila, ak vlákno nie je v správnej sekcii, nie som si istá, kam konkrétne ho zaradiť - v prípade problému by som teda prosila o jeho presunutie.

Teraz teda priamo k problému - dnes večer sa odohrala menšia diskusia na build creative, kde padlo pár nie príliš vhodných a vhodne podaných názorov. Ako obvykle však "našťastie" boli prítomní istí spravodliví členovia nášho skvelého admin teamu. Podľa očakávaní samozrejme padlo niekoľko mutov rôznych dĺžok, konkrétne od moderátorky Bia24. Do "hádky" bolo zapojených pomerne dosť hráčov, viacerí z nich však iba skonštatovali svoj názor a ďalej sa len snažili ostatných ukľudniť, prípadne sa držali mimo diskusie. Rada by som teda vedela, na základe čoho dostali títo hráči (a ja medzi nimi) mute - ešte k tomu s pridaným dôvodom "zbytecna hadka". Kde presne sa všetci potrestaní zapojili do hádky? Viacerí z nich si samozrejme mute zaslúžili, k tomu nie je čo dodať, no nemám pocit, že by som ja osobne napísala alebo spravila čokoľvek, čo by odporovalo pravidlám.

Tiež by som sa rada chytila tvrdenia drahej Bie o tom, že sa na BC nachádzala dlhšiu dobu. Čo potom robila hneď na začiatku danej výmeny názorov? Nie je snáď jej práca podchytiť celú údajnú hádku hneď zo začiatku, kým sa nerozšíri medzi viacero hráčov a nezačne sa urážať? 

Ďalšia vec - síce trochu blbosť, ale keď už som sa takto rozpísala, prečo nie. Teraz sa obraciam priamo na teba, Bia. Pripadá ti fér a normálne potrestať toľkých hráčov a sekundu na to zmiznúť zo servera? Pritom nemám pocit, že by sa naozaj toľkí zapojili do hádky, ako si to nazvala. Ja osobne by som nemala potrebu to riešiť takto verejne a prostredníctvom fóra, keby si hneď neodišla, chcela som len poznať dôvod tvojho konania. Účastnených hráčov bolo dosť a chyba sa môže pritrafiť - niekto z nich mohol dostať trest neprávom a nemal by sa na koho odvolať, keďže si zmizla. Áno, možno šlo o niekoľko minútový trest, to však nemení nič na fakte, že si viacerí ľudia zakladajú na čistom ban liste a väčšie množstvo podobných trestov môže pomerne ublížiť prípadnej snahe hráča dostať sa do AT.

Tiež by som poprosila o to, aby sa pre zmenu ostatní členovia AT skúsili k problému nevyjadrovať a nezamknúť okamžite vlákno s tým, že je to blbosť a jediný správny názor je ten ich (čo už tu bolo viackrát). To, že sa problém zametie pod koberec a umlčíte každého, kto by s tým nesúhlasil nie je riešenie, aj keď si to evidentne väčšina z vás myslí. Pokiaľ viem, podobných incidentov bolo viac a rada by som vyzvala aj ostatných hráčov, aby tieto situácie preberali viac verejne - možno sa s tým konečne niečo začne robiť. Verím a viem, že vás je v AT dosť takých, ktorí ste naozaj dobrí v tom, čo robíte, no sama som počas svojej niekoľko mesačnej funkcie moderátora na vlastné oči mala možnosť vidieť, ako viacerí presadzujú len svoj názor a akékoľvek pripomienky hráčov riešite mutom, prípadne banom. Takíto ľudia narobia viac škody, než úžitku - pripomínam, že v tomto odseku nespomínam nikoho konkrétneho a len dúfam, že budú osoby, ktorých sa to týka konečne ako - tak sebakritické, trochu si vstúpia do svedomia a pokúsia sa svoje konanie zmeniť.

Na záver by som rada dodala, že nečakám, že sa situácia bude riešiť, len som chcela doložiť dôraz na podobné problémy. Viem, že sa takýchto vecí deje dosť a viacero podobných incidentov už naozaj nie je niečo, čo by sa malo nechať stáť tak, ako je. Zároveň by som v záujme navštevovanosti servera a spokojnosti hráčov rada vyzvala vedenie o prehodnotenie členstva a práv niektorých členov AT.

 

S pozdravom, Irie








ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » přes 3 let

Veľká škoda že hráči ako ty odišli z AT.

Dúfam sa to vyrieši:)








Figiopus
Sponzor++

7 postů
17 reputace

IGN: Figiopus
Od Figiopus » přes 3 let

Mě docela mrzí, že ta osoba co z diskuse udělala hádku a s osočováním urážela ostatní, trest nakonec nedostala. Ale spravedlnost bych asi ani nečekal a zmiňovat, že důvod "zbytecna hadka" je prostě pitomej není ani třeba komentovat.








ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » přes 3 let

Tak hráči na BC su koľkokrát arogantní a ozaj si niektorí zaslúžia trest, koniec koncom to sama irie napísala.

Ja osobne keď sa pozriem na vlákno, ktoré je bohužial zamknuté https://www.minicraft.cz/forum/view_topic/?tid=9705 tak musím povedať, že členovia AT sa urazia snaď už aj za to, keď im povieš že majú škaredý skin. Tie trashtalky pri pvp sú skoro súčasť toho, a dostať kick za provokace mi príde úplne absurdné a detinské. Taktiež sa mi stalo, že okolo pol 12 večer som dostal kick alebo mute za slovo /do prdele/, čo mi vôbec nepríde tak neslušné, aby sa to normálnej miere používať (to, že väčšina deti o pol 12 spí nejdem riešiť...).

Trošku zdravého rozumu a menej farmiť tie tresty no:)..

//Edit: Noo, 11 hodin typek napísal http://prntscr.com/11602my a dostal kick :DD úplne prehnané. Napísal blbé doprdele. Ja som napísal dávnejšie slovo pipik a dostal som kick či warn. Ja neviem kde máte rozum, ale na školu chcú pridať niečo ako sexuologiu a vy trestáte slovo pipik? Ste v poriadku? :D:D








TheBigPlongo
Hráč

4 postů
13 reputace

IGN: TheBigPlongo
Od TheBigPlongo » přes 3 let

Já (jakožto člověk, který se této konverzace účastnil) bych chtěl trošku upřesnit, o co šlo. Nezachytil jsem přesný začátek konverzace (jelikož na BC jsem většinou od toho, abych stavěl), nicméně se tato "hádka" celkem rozjela, a tak jsem si řekl, že bych se o ní mohl začít zajímat. Po krátké analýze problému jsem vydedukoval (má dedukce nemusí být správná, toto je jen můj skromný názor), že jedna osoba, jmenovitě "ROxie", nesouhlasila s hráči jako je 'rafabirds' nebo 'Figiopus' ohledně jejich názoru na AT (názor že spousta členů AT nedělá svojí práci a že by to chtělo změnu). Avšak narozdíl od nich používala velmi hrubé výrazy a urážela je kvůli tomu. Po nějaké době jim (a mě taktéž, poté co jsem se k nim přidal) došlo, že nemá cenu jí přesvědčit o opaku, a tak jsme se to alespoň snažili brát s humorem. To jí ovšem ještě více rozčílilo a začala se chovat způsobem, který se na slušně vychovanou slečnu nesluší. Poté navíc (nejspíš ze zoufalosti) používala více účtů, přes které se sama podporovala že "ona má pravdu" a že "my máme 0 IQ" (což mimochodem není fyzicky možné - pozn. redakce). Nakonec se ukázala 'Bie' jako spasitel z hůry a dala mute spoustě lidí (možná i celému serveru, ale to je jen můj odhad, který dost možná není pravdivý), čímž byla situace zachráněna.

Než zakončím tento směšně dlouhý komentář, chtěl bych dodat pár věcí:

1) Ano, byly zmínky stylu "pošlete jí do koncentračního tábora", které byly míněny pouze jako vtip, což je ovšem neomlouvá. Na druhou stranu jsme tyto "komentáře" narozdíl od druhé strany nemysleli vážně.
2) Já osobně jsem se snažil nějak poznat tu danou osobu a pokoušel jsem se zahájit jakousi přátelskou konverzaci, neb nevěřím, že by někdo mohl být tak povrchní bez důvodu. Ignorace druhé strany však neudělala nejlepší dojem.
3) Přiznávám, že jsem obešel mute, abych poznamenal fakt, že mute mají snad všichni včetně těch, kteří s tím nemuseli mít nic společného. Nicméně jsem rád, že jsem to poznamenal a chtěl bych říct, že toto není důvod, aby byl můj komentář ignorován, neboť jsem "uskutečnil přestupek vůči pravidlům a proto je moje výpověď zanedbatelná".
4) Cením odvahu a soudržnost lidí, kteří se zapojili do hádky na straně, kterou jsem si dovolil označit "Stranou zdravého rozumu". To proto, že jsme se snažili získat nějaké odůvodnění, proč se mýlíme. Místo toho jsme obrdželi nadávky na náš intelekt.

Za mě je to snad vše. Pokud máte dotazy, jsem ochoten je zodpovědět.

Loučí se s vámi
TomasinoDaFug, též známý jako TheBigPlongo

Edit 1: oprava jména druhé strany
Edit 2: v prvním "dodatku" bylo upraveno velké 'A' (z malého 'a')








Sir_Stepan
Sponzor

250 postů
221 reputace

IGN: Sir_Stepan
Od Sir_Stepan » přes 3 let

 

Zdravím, 

ačkoliv tvrdíš, že by jsi ráda, aby se ostatní členové AT nevyjadřovali, já osobně si myslím, že pokud chceme něco vyřešit, měl by se každý, kdo má co hodnotného dodat, zapojit do diskuze. Podíval jsem se na logy chatu a udělal jsem si tedy svůj názor. 

 

Je tomu tak, že hráčka jménem ROxie se do vaší ,,diskuze,, zapojovat nemusela, ale rozhodně to nebyl pravý viník vzniku hádky. Sama nepoužila žádné vulgární výrazy, ani nějaké závažné urážky. Vy jste, na druhou stranu, tvrdili (Ať už ze ,,srandy, nebo ne) že ji popravíte, pošlete do gulagu na sibiř a podobné. Tedy ano, ROxie se do hádky vkládat nemusela, ale byly jste to vy, kdo jednal opravdu nevhodně.

 

K tomu, kdo byl a nebyl potrestán se nemohu vyjádřit, mám zde ale seznam hráčů, kteří byly potrestání, at to: 

  • Irie

  • sniper339

  • LaylatheDragoncz

  • TomasinoDaFug

  • LavaMC

  • ROxie

  • Figiopus

  • rafabirds

 

K zbytku se již vyjádřit nemohu, ale osobně si myslím, že je vcelku zbytečné a malicherné otevřeně si tady žádat o obměnu ½ AT jen proto, že Bia řešila jednu hádku. Kdyby měl být každý z AT vyhozen za to, že někdy udělal chybu (není myšleno tak, že by Bia nějakou chybu udělala) již by tady nikdo nebyl. Ty sama víš Irie, jak to v AT chodí a musím uznat, že mě docela překvapilo, že takový příspěvek přišel zrovna z tvojí strany. 

 

Poprosím tedy @Bia24 o vyjádření.

 
 





 

            l~•~l V případě potřeby mě prosím kontaktujte pomocí E-mailu Sir_Stepan@minicraft.cz l~•~l

 

 



irie
Sponzor

112 postů
122 reputace

IGN: irie
Od irie » přes 3 let
Nežiadam o zmenu AT, len by som bola rada, keby sa niektorí členovia nad sebou trochu zamysleli. Každý občas spraví chybu, ale občas je ich už príliš. Ako si sám povedal - ako tak viem, ako to v AT chodí a práve preto som sa rozhodla tento príspevok napísať. Tiež som nikde netvrdila, že je chyba len na strane Bie alebo ROxie. K nevhodným správam - v poriadku, s tým súhlasím, no ako už bolo zmienené v predchádzajúcich príspekoch, nebolo to myslené vážne vo väčšine prípadov. Krásne bolo vidieť, kto chcel len odľahčiť situáciu a kto to naozaj mienil ako urážku. Samozrejme som rada za každé vyjadrenie, nechcela som len, aby sa vlákno zamklo a ďalej sa vec neriešila, ako už sa viackrát stalo. Tiež by som rada zdôraznila, že sa nesnažím Biu, ani nikoho iného nejak zhadzovať, chcela som len poukázať na podobné problémy.







NeoriginalniKari
Sponzor++

109 postů
54 reputace

IGN: NeoriginalniKari
Od NeoriginalniKari » přes 3 let
Takhle Irie ja jsem v tom čase byl na build creative a jak jsem se jen tak kouknul na chat toxicita tam byla opravdu vysoká něco v tom smyslu že někdo někomu rozkope hlavu a ty jsi v tom bohužel byla zapojena, podle mého názoru jak jsem jen tak částečně koukal na chat (protože co jste tam někteří psali bylo na mě dost) oprávněný a bia24 nebo jak má nick udělala všechno správně aby byl klid







Figiopus
Sponzor++

7 postů
17 reputace

IGN: Figiopus
Od Figiopus » přes 3 let

Bylo by pěkné, Štěpáne, kdybys nevkládal nikomu nic do úst. Taky by mě zajímalo, kdo se choval hůř než ROxie. Stihla urazit efektivně celé BC a nebyla schopná během diskuse obhájit jedinou věc, co tvrdila. Kdyby se uměla trochu chovat, nevtipkoval by nikdo na její účet.

Pak samosebou Bia, nesnažila se situaci uklidnit, nikoho nevarovala a prostě jen všechny potrestala bez ohledu na to, jak neslušně/nevhodně se vyjadřovali. To asi není úplně dobrý přístup a situaci to viditelně neuklidní.








irie
Sponzor

112 postů
122 reputace

IGN: irie
Od irie » přes 3 let
Ako presne som v tom bola zapojená? Len som skonštatovala, že nie každý z AT si plní svoje povinnosti tak, ako by mal. Čo som ďalej písala nebolo mierené na nikoho konkrétneho a skôr som sa situáciu snažila ukľudniť. Bia možno spravila dosť na to, aby sa vec ukľudnila, ale za mňa prišiel zásah neskoro. Mohlo sa predísť väčšine z problémov, keby zakročila okamžite. Tiež nemám pocit, že by niektoré z trestov boli naozaj oprávnené - o to mi koniec koncov šlo.