MSG • Minicraft.cz



seghe
Sponzor

61 postů
0 reputace

IGN: seghe
Od seghe » přes 3 let

Zdravím komunito,

 

Tématem toho vlákna bude MSG.

Možná již víte, že většina lidí na serveru ví o PartyAndFriends pluginu. Je to Friend systém (/f). Nicméně moderátoři hráče navádí, aby používali toto pro globální komunikaci mezi servery. Tato metoda komunikace má ovšem pár nevýhod. Asi první nevýhoda, která mě napadla je, že si musíte nejdříve daného hráče přidat do přátel. Daný hráč vám to ovšem musí potvrdit. Co když nechci daného hráče ve friend listu? Co když mi ten člověk vadí? Co když nechci aby daný hráč věděl o mém stavu? Ano, můžete namítat, že existuje /find, že existuje /f settings, ale málo nových nebo mladších hráčů tyto funkce nevyužívá. Další důvod, proč nepoužívat Friends pro globální komunikaci je ten, že jednoduše k tomu ten plugin není určen. PartyAndFriends je směs pluginů, 1. část pluginu = Lze vytvořit párty (/party invite (hráč)). Pokud je hráč v party, bude pomocí vlastníka party přepojen automaticky na stejný server, pokud v configu není vyjímka. (Nejspíše bude na build, testing, aj. servery.). 2. část pluginu = Přidáš si kamaráda, koukneš kde hraje, uvidíš kdy se připojí, komunikuješ s kamarádem.

 

MSG je na serveru funkční, jen je potřeba, aby byl hráč na stejném serveru, což mě osobně, příjde strašně zbytečné. Pokud je možnost, jak umožnit hráčům bezproblému komunikovat a používat /msg, /r přes všechny server, proč to nezavést? Proč bych si měl přidávat "Frienda" do "Friend listu" abych mu mohl něco napsat, když toho člověka potřebuju rychle kontaktovat, nebo nemám čas na psaní nesmyslně dlouhých příkazů pro komunikaci s hráčem, který je na jiném serveru než já?

Další věc, od moderátora mi byla řečeno, že si za tím hráčem budu muset dojít. Proč bych měl chodit za hráčem abych mu mohl napsat /msg, když mám rozestavěnou mapu? Když skáču parkour a jsem u konce? Jednoznačně mi příjde používat PartyAndFriends pro komunikaci zbytečné. Nemá to moc význam. Nechci tady zpochybňovat systém soukromých zpráv na minicraftu, ale tohle by mělo jednoznačně fungovat na Proxy serveru. Zde vám napíšu jak to funguje nyní a jak by to fungovat mohlo později.

 

PARTY&FRIENDS NA PROXY:

JÁ: /f add Hráč

JÁ: *čekáš*

ON: /f accept Hráč

JÁ: /f msg Hráč Ahoj, jdeš na survival?

ON: /f msg Hráč Ahoj, nene teď nemůžu.

 

MSG NA PROXY:

/msg Hráč Ahoj, jdeš na survival?

/r Ahoj. nene teď nemůžu.

 

Prosím Vedení serveru k vyjádření na toto vlákno.

S pozdravem,

seghe






――――――――――――――――――――――――――
Useful plugin pro vaše servery: zde​​​

――――――――――――――――――――――――――



ChocolateLPCP
E.Builder

134 postů
110 reputace

IGN: ChocolateLPCP
Od ChocolateLPCP » přes 3 let

Čauky, trochu si zapoměl (nebo to nevíš) že tu je /mail, ten se dá použít přes servery pokud vím i když je hráč offline.

 








Amelii_
Sponzor++

194 postů
116 reputace

IGN: Amelii_
Od Amelii_ » přes 3 let

Ahoj.

Vadí ti nějaký hráč ve f listu? -> / f delete jmeno hrace

Take je friend msg soukromnější než si myslíš, bcs tam nikdo z AT nevidí. Max Saff když projíždí logy.

Zprávy hráči se doručí i když jsou offline, já tedy nevím, co je dlouhé na čtyřech písmenkách. To bude možná součást tvé puberty (myslím tím lenost)

Tohle vlákno mi přijde zbytečné, jestli máš s něčím takovým problémem tak kontaktuj Saffa, jenže u toho je možné, že by ti řekl to co já. Jak říkám, f msg je soukromé -> Nevidí ho členové AT

 

Ohledně mladších hráčů co by to nemuseli vědět, tak by to je taky ani nenapadlo. A tak je tu / helpop, když jsi chtěl zeptat nějakého člena AT. Vlákno trochu nedomyšlené, no a jestli ti nějaký moderátor řekl '' dojdi si za ním '' Tak si za ním holt dojdeš. U toho parkouru, nemyslím si, že by to byla věc u které by se hroutil svět .. Zbytečně přehrané.






Šulínek.



tophx
Developer

1006 postů
748 reputace

IGN: tophx_
Od tophx » přes 3 let

Zdravím, sám mám server kde mám /msg přes proxy jak píšeš.

No má to spíš své nevýhody jako výhody.

Je to téměr nekontrolovatelné pro ATeam, jelikož bude chodit velké množství zpráv v daný okamžik.

Takže AT si radši socialspy vypne. (Teď když je /msg jen na daných serverech tak to není tak strašné)

AT se nemá kam podívat do logu v případě reportu. (Jedine že by se vytvořil nějaký special příkaz)

Lze najít člena AT s vanishem. (Pokuď nemáš vlastní vanish plugin který bude někam ukládat.. nejlépe do DB že má člen AT vanish)

// Pozn: /mail nejde globálně je to trashentials.


A také psala něco amálka.






Poslat zprávu na webu.


E-Mail: dev@minicraft.cz



MILENAJETETA
Admin

1033 postů
1198 reputace

IGN: MILENAJETETA
Od MILENAJETETA » přes 3 let

Ahoj,

Ja mám tiež negatívny názor na túto myšlienku s tým, že to obnáša viacej nevýhod ako výhod. Viz. niektoré sú spomenuté vyššie u Nighta a Amelli.

Som rád, že server funguje na takomto princípe a s prípadnými porušeniami pravidiel v chatoch je ľahké pracovať.

Milenoškovo






IGN: ADMIN MILENAJETETA

DISCORD: MILENAJETETA#0001

EMAIL: milenajeteta@minicraft.cz



seghe
Sponzor

61 postů
0 reputace

IGN: seghe
Od seghe » přes 3 let
Amelii_ said:

Ahoj.

Vadí ti nějaký hráč ve f listu? -> / f delete jmeno hrace

Take je friend msg soukromnější než si myslíš, bcs tam nikdo z AT nevidí. Max Saff když projíždí logy.

Zprávy hráči se doručí i když jsou offline, já tedy nevím, co je dlouhé na čtyřech písmenkách. To bude možná součást tvé puberty (myslím tím lenost)

Tohle vlákno mi přijde zbytečné, jestli máš s něčím takovým problémem tak kontaktuj Saffa, jenže u toho je možné, že by ti řekl to co já. Jak říkám, f msg je soukromé -> Nevidí ho členové AT

 

Ohledně mladších hráčů co by to nemuseli vědět, tak by to je taky ani nenapadlo. A tak je tu / helpop, když jsi chtěl zeptat nějakého člena AT. Vlákno trochu nedomyšlené, no a jestli ti nějaký moderátor řekl '' dojdi si za ním '' Tak si za ním holt dojdeš. U toho parkouru, nemyslím si, že by to byla věc u které by se hroutil svět .. Zbytečně přehrané.

Zdravím,

Co se týče mého vlákna, myslím si, že je to sepsáno dobře. 

Co se týče důležitosti vlákna, je to návrh. Máš s ním problém? Tak raši reaguj pravdivně a nebuď arogantní. Nemáš k tomu ani 1 důvod.

Neslyšel jsem o tobě ani půl písmena na serveru, neznám tě a máš potřebu být arogantní a marně si myslet, že jsem nějáký 11ti letý hráč. Navíc tvoje poznámka spíše napovídá o nižším věku. Zde se dovíš proč.

Pokud vlákno příjde zbytečné tobě, tak mně příjde zbytečné na to tedy odpovídat, nebo se chceš pouze zviditelnit? Délkou příkazu jsem argumentoval ze své zkušenosti a samozřejmě je také celé vlákno vytvořeno pouze z mého pohledu.

/f msg je soukromé, také jsem se proto nezmiňoval o jeho smazání.

Mail nefunguje přes všechny servery.

 

Prosím, do budoucna si přečti, co jsi napsala, ověř si informace a poté příspěvek zveřejni.

Opravdu nechápu, proč toto vlákno berou členové AdminTeamu, nebo dokonce i hráči jako něco, čím chci dělat peklo. Je to normální příspěvek, kterých je zde v této sekci aktuálně 838.

 

S pozdravem,

seghe






――――――――――――――――――――――――――
Useful plugin pro vaše servery: zde​​​

――――――――――――――――――――――――――



REC
Hráč

122 postů
200 reputace

IGN: Qwuark
Od REC » přes 3 let

Ahoj, nemyslím si, že by tohle bylo nějak nutné, většinou když někomu, kdo je v jiné minihře potřebuješ napsat uprostřed (např.) parkour mapy tak se s tím člověkem znáš takže není problém mít ho v fl, kdyby /msg byla přes všechny servery, mohlo by být otravný pokoušet se doplňovat jména přes tab, teď často staćí napsat jedno/dvě písmenka a 2x zmáčknout tab, takhle by byla hromada jmen a bylo by to někdy skoro nemožné.








GejmronCZ
Sponzor++

536 postů
391 reputace

IGN: GejmronCZ
Od GejmronCZ » přes 3 let

Teď když vidím, na co všechno bych zapoměl, když bych souhlasil, tak to je pěknej hnus. Rozhodně nesouhlasím. BTW Milena je kluk, ne holka.






Nejsem jen hráč, jsem verný hráč :)

Pokud chceš s nečím pomoct, napiš.

"Král, co musí říkat, že je král není pravý král. To ostatní jej nazvou sami králem. Pak tepr bude král."



Amelii_
Sponzor++

194 postů
116 reputace

IGN: Amelii_
Od Amelii_ » přes 3 let

Já tam nevidím nic arogantního, pouze můj názor. Přičemž ty ses za mnou na minicraftu zastavil a začal trepat že jsem arogantní trubka a že jsem nevychované děcko.

Sice chce názory od AT ale řekla jsem ti to tak jak to je, pokuď tomu správně rozumím tak se mnou souhlasil i AT.

Nedokážeš si nic nevyložit dobře, já ti vysvětlila jak to funguje. Viz. Night, má to své výhody a nevýhody.

Tak promiň, že jsem urazila tvou milost.






Šulínek.



seghe
Sponzor

61 postů
0 reputace

IGN: seghe
Od seghe » přes 3 let
Amelii_ said:

Já tam nevidím nic arogantního, pouze můj názor. Přičemž ty ses za mnou na minicraftu zastavil a začal trepat že jsem arogantní trubka a že jsem nevychované děcko.

Sice chce názory od AT ale řekla jsem ti to tak jak to je, pokuď tomu správně rozumím tak se mnou souhlasil i AT.

Nedokážeš si nic nevyložit dobře, já ti vysvětlila jak to funguje. Viz. Night, má to své výhody a nevýhody.

Tak promiň, že jsem urazila tvou milost.

Zdravím,

 

Napsala jsi to arogantně, pokud to nevídiš, čti si příspěvek dokud to neuvidíš sama. To, že je to tvůj názor neznamená, že tvůj příspěvek není arogantní.

O tom, proč s tebou AdminTeam souhlasí bych raději mlčel. Nicméně, dokážu si vyložit dobře věci, které jsou slušně napsané. Pokud mi zde začneš psát arogantně, nemám důvod si to vykládat jinak, než špatně.

Za urážení se nemusíš omlouvat, to se zatím totiž nikomu nepodařilo.

 

S pozdravem, 

seghe

 






――――――――――――――――――――――――――
Useful plugin pro vaše servery: zde​​​

――――――――――――――――――――――――――