tophx_ - problém, co musí pryč • Minicraft.cz



GejmronCZ
Sponzor++

536 postů
391 reputace

IGN: GejmronCZ
Od GejmronCZ » 8 měsíců

Zdar, nebudu to okecávat, takže tady to je.

Ono není žádným tajemstvím, že @tophx_ spousta lidí nemá rádo (a právem), ale to, co se stalo dnes už je prostě moc.

Jen pro připomenutí si tu shrňme pár věcí, které za své působení dělal.

- 2x serverový Annihilation event, přičemž to v obouch případech 50x spadlo než to vůbec začlo a ani pak to nebylo ideální. A to ani nemluvím o tom, že trvalo přes měsíc než rozdal odměny.

- několikanásobný odchod a následné vrácení se do AT v řádu dnů (chudák @saffers s nastavováním práv)

- asi jediný plugin, který na serveru má nebo jej alespoň založil (co vím podle mých zdrojů) jsou firmy... ty firmy, které akorát ničí ekonomiku a jsou zcela nedosažitelné pro někoho, kdo nemá vyšší stovky milionů ne-li miliardy

- krom zmíněného pluginu, který tušim tak nějak teď spravuje s @YomoSK nedělá absolutně nic a je tu doslova na okrasu, tedy spíš na zkažení krásy serveru


Dnes to završil oficiálním eventem na Survivalu o miss skinů. Už to je samo o sobě naprosto postižené, protože pro tento kontent je vyloženě vytvořený FunCreative. Co bylo tedy opět špatně? No, víc věcí.

- nesmyslný event, kde hraje roli pouze subjektivní krása a vztahy s hráči

- částky, které se dávali jako odměny jsou zcela mimo měřítka a nekonzistentní (celkem 17M$ pro první 3 místa)

- 4 rozdané ceny útěchy v jediném eventu, kde byla celková cena 1,8M$ ve 3 různých částkách

- chat na Survivalu je už takto dost zahlcen děckama, obchodem, debatami, někdy hádkami a normálními eventy

- evidentně vytvořil event ačkoliv si vůbec není vědom v jaké míře se obvyklé částky pohybují a jaký dopad to může mít na ekonomiku (jak ale už dávno víme, tak ta ho vůbec nezajímá)


Pokud chcete znát přesné odměny, zde je vyčištěný výtažek z logu.

[17:28:39] SURVIVAL • Administrator tophx udelil vyhru hraci LeitoCz001 [ Duvod: Cena | Castka: 500,000$ ]
[17:28:44] SURVIVAL • Administrator tophx udelil vyhru hraci faktne [ Duvod: Cena | Castka: 500,000$ ]
[17:32:36] SURVIVAL • Administrator tophx udelil vyhru hraci majo1222 [ Duvod: Cena utechy | Castka: 200,000$ ]
[17:41:19] SURVIVAL • Administrator tophx udelil vyhru hraci xRazerty [ Duvod: Cena utechy | Castka: 600,000$ ]
[17:47:04] SURVIVAL • Administrator tophx udelil vyhru hraci Scar3cr0w_ [ Duvod: 1. misto - Soutez skinu | Castka: 10,000,000$ ]
[17:47:34] SURVIVAL • Administrator tophx udelil vyhru hraci klajnyy [ Duvod: 2. misto - Soutez skinu | Castka: 5,000,000$ ]
[17:47:58] SURVIVAL • Administrator tophx udelil vyhru hraci _ItzCryGirl_ [ Duvod: 3. misto - Soutez skinu | Castka: 2,000,000$ ]


A jako poslední věc navrhuji, aby přibylo pravidlo o vytváření takových eventů na celém serveru. Pravidla (BC) 5.2.4 a (FC) 5.3.4 zahrnují pouze tyto části. Tím pádem by tedy nové pravidlo mělo být jako další v obecných pravidlech.

1.27 (nebo pokud bude přidáno dříve jedno jiné navrhované, tak 1.28) Pořádání tzv. "miss skinů", "seznamky" apod. je povoleno pouze na Fun Creativu.


Myslíte, že by někdo jako on neměl být v AT? Nebudu pro to zakládat hlasování na jiných stránkách, které jdou nabotovat.

Souhlas vyjádříte tak, že dáte tomuto postu +1 reputaci.

Pro ty, co nesouhlasí, tak napište onů XXXX jako komentář, který stejně nikoho nebude zajímat.


Přeju pěknej večer a pro ty, které to roztopilo do běla, tak si dejte čokoládu :)






Nejsem jen hráč, jsem verný hráč :)

Pokud chceš s nečím pomoct, napiš.

"Král, co musí říkat, že je král není pravý král. To ostatní jej nazvou sami králem. Pak tepr bude král."



simcikotatko
Sponzor++

13 postů
9 reputace

IGN: ryutko
Od simcikotatko » 8 měsíců

Uz den predtim delala NikolCZSK soutez skinu, kdyz jsem to nahlasila, dostala jsem do helpopu odpoved, ze jednou za rok to nikoho nezabije, i kdyz v menu je na redstone torch napsane, ze souteze skinu se muzou delat jen na fc a na to mi pak krist0fer napsal, ze to da vedet vedeni, ze to tam je napsane a den potom udela tophx obri event o soutez skinu, kde jak pises jsem dostala penize jen proto, ze jsem mela stejny skin s leitem :DD a pak udeli takovy rakety za vyhru. Dal teda kristof vedet vedeni nebo se na to vy.








MatinoTekkit
Developer

18 postů
140 reputace

IGN: MatinoTekkit
Od MatinoTekkit » 8 měsíců

Reálne žasnem, že práve Ty si sa začal na serveri až tak nudiť, aby si začal riešiť veci, ktoré popadajú logike. Nič dokopy nevieš, nie si v AT. To, že sa tu vynáša neznamená, že sa vynáša všetko, ty nemôžeš mať ani páru koľko najt pluginov pre server spravil.

Vôbec nechápem prečo tu pletieš ničenie ekonomiky. Ty snaď nevidiš, že už teraz nie je v poriadku? Tých par milionov, áno prehnalo sa to, no na kurzy, ktore aktualne na serveri sú je to "ok" čiastka. To zavedenie pravidla je tiež banalita, stačí sa len pozrieť v akom počte sa aktuálne ľudia hemžia na nejaký FanKreativ, aby si spravili súťaž skinov (v žiadnom). Tých pár súťaži za X rokov si myslím, že nie je niečo, čo by bolo treba už naďalej regulovať.

 

@faktne to menu bolo aktualizovane tak max v roku 2015 a bolo ti aj povedané, že sa to upraví. (v pravidlach na webe je niečo iné ako v menu)

 

Ale to je len názor Developera, no nič.

Mato








simcikotatko
Sponzor++

13 postů
9 reputace

IGN: ryutko
Od simcikotatko » 8 měsíců

@MatinoTekkit

Je super ze to bylo naposled upraveny v takovym roce kdyz to je prvni vec na kterou randomak koukne kdyz se napoji :dd








MajklPlayer
Hráč

1 postů
5 reputace

IGN: majk3l_cz
Od MajklPlayer » 8 měsíců

Ty jen brecis, zes nevyhral miss skinu nebo jak to mam(e) chapat

Nahlasujes hrace nebo ses prisel jen vybrecet na forko? 

Ono není žádným tajemstvím, že _ spousta lidí nemá rádo (a právem), ale to, co se stalo dnes už je prostě moc. 
Hadam, ze tebe taky ne, stacilo mi par mesicu hrani na serveru.

 několikanásobný odchod a následné vrácení se do AT v řádu dnů (chudák  s nastavováním práv)

a co jako? At si odejde treba 100x a 100x se vrati, kdyz s tim vedeni serveru nema problem. Chudak majitel se zadanim tak 3 prikazu? 

- asi jediný plugin, který na serveru má nebo jej alespoň založil (co vím podle mých zdrojů) jsou firmy

Developer musi za kazdou cenu psat vsechny pluginy vlastni?  A jediny plugin, kdyz je v teamu kdo vi jak dlouho, urcite hahahaha.
 

Na tvoje "nahlaseni" reagovat nebudu, nebyl jsem u toho a neznam vsechny okolnosti. To at rozhodne nekdo kompetentni. 
 

Na zbytek, ale fakt neslo neco nenapsat, precetl jsem si nejaky prispevky od tebe na forum a chapu proc te tu maj za takovyho saska. 

 

Mej se hezky vernej hraci :)

-  majkicz








cybooo
Hráč

135 postů
109 reputace

IGN: Cyborggg_
Od cybooo » 8 měsíců

gut morning

 

- "2x serverový Annihilation event, přičemž to v obouch případech 50x spadlo než to vůbec začlo a ani pak to nebylo ideální. A to ani nemluvím o tom, že trvalo přes měsíc než rozdal odměny.": coože, ona se stala chyba? Ach, hrůza. Jak si vůbec mohl dovolit udělat něco, co mohlo být nedokonalé? Jak si jen mohl dovolit hned nerozdat odměny? Nemá nárok na osobní život, je v Minecraftu!

- "několikanásobný odchod a následné vrácení se do AT v řádu dnů (chudák saffers s nastavováním práv)": chudák musel napsat příkaz oh nyoo, nejsi v AT abys řešil kdo a proč odešel

- "asi jediný plugin, který na serveru má nebo jej alespoň založil (co vím podle mých zdrojů) jsou firmy...": Jelikož máš stoprocentně verifikované zdroje, príčemž tobě vlastně není vůbec nic do toho jakej vývojář vyvíjí - ani to nemáš vůbec vědět, doznáváš se tu k tomu že ti tu někdo šeptá věci co nemáš vědět, good job amigo

- "krom zmíněného pluginu, který tušim tak nějak teď spravuje s @YomoSK nedělá absolutně nic a je tu doslova na okrasu, tedy spíš na zkažení krásy serveru": Nevím proč tu píšeš že je na zkažení krásy, když si dole stěžuješ na to že v eventu hraje subjektivní krása, tvůj názor že kazí krásu serveru je taky subjektivní, tak tu nemá co dělat na základě tvých slov. 

- "a jaký dopad to může mít na ekonomiku": nejbohatší hráč na survu má 8 miliard, jakej ti vliv udělá 17M$? když pošlu z mých 180m někomu 20m zníčím ekonomiku celičkého survivalu? sad

- "pro tento kontent je vyloženě vytvořený FunCreative": na mini roky nehraju, ale nepamatuju si že by bylo na funcreative napsáno 'Speciálně sem patří soutěž skinů a nikam jinam nesmí', můžu se mílit (zjistil jsem že se infact mílím - ok then, tím pádem nemám co dodat k tomuto bodu)

- "chat na Survivalu je už takto dost zahlcen děckama" hraješ minecraft, pls.








ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » 8 měsíců

A tak som si nedávno vravel, že aký je kľud na tom fóre už. Gejmron, nesklamal si. Určite to v tebe muselo vrieť hrozne dlho.. Ja som len chcel napísať, že ja Zexíka mám rad.
Inak, musím povedať, že si ma aj rozosmial. Ty si skvelý človek Gejmron. Bez teba by som na minicrafte dávno nehral, ty si ten magnet, ktorý ma tam vždy priťahuje. 
 

"Pro ty, co nesouhlasí, tak napište onů XXXX jako komentář, který stejně nikoho nebude zajímat."  Inak si myslím, že táto tvoja veta hovorí veľa o tvojom mentálnom svete.








kapieu
Sponzor

12 postů
6 reputace

IGN: kapieu
Od kapieu » 8 měsíců

tak nas chtel pobavit na vecer, muzeme byt vdecni






kapi



tophx
Developer

1006 postů
748 reputace

IGN: tophx_
Od tophx » 8 měsíců

Zdravím, rád bych se tedy vyjádřil k dalšímu tvému zbytečnému vláknu.

Za své působení na serveru jsem udělal:
Minihry: SuperAnnihilation, SmallAnni, JailBreak
Eventové minihry: SmallAnni (Upraveno pro event), Cores, TheBridge
Survival: Nějaký redstone plugin, EventSystem s mnoha featurama (i admin featurama)
Ostatní: 2x Auth Plugin, 4x Proxy Plugin, ClanGUI, Discord Bot, Discord Logy
A další drobnosti které saffers zrovna potřeboval. (př. alias, fixer)

Aktuálně se starám hlavně o pluginy pro ATeam (login, dotazy, reporty) a proxy stuff.

Většinu času jsem pluginy dělal na základě vlastního nápadu (od návrhu až po realizaci) a pak to už jen saffers schválil, tozn. že mi tu práci nezadal.
Tohle už tak 2 roky nedělám, protože nemám tolik času na minecraft.
Ale nemám problém udělat plugin, když si o to saffers napíše.

Podotýkám, že vždy jsem to dělal ve svém volném čase a bez jakékoli provize.
Nikdy jsem o to ani nežádal, protože jsem to bral jako zábavu, když jsem měl chuť.
Právě díky minecraftu (i minicraftu) jsem tam kde jsem teď, realní práce Medior Programátora za mega slušný plat.
Za chvíli Senior. :yay:

Annihilation event byl organizován vícekrát než píšeš, z toho jednou nastal osudný pád. (2x po sobě)
Už nevím kolik tam bylo CPU, Ramky apod. ale prostě to nezvládlo.
Neříkám, že ten plugin byl nějak strašně optimalizován.
Ale 140+ hráčů na eventu jsme fakt nečekali. (Přišli i neregistrovaný)

Dále zmíněná soutěž skinů včera na Survivalu.
Hráči chtěli větší event, konkrétně tenhle tak jsem jim ho dopřál.
Na FC už hraje jen kolem 10 hráčů, takže by to tam nemělo velký smysl.
Podotýkám, že event byl oznámen den dopředu.
Vyšší výhry byly i kvůli právě té ekonomice, aby z toho i něco měli. (A byl to větší event).
Právě naopak, já moc dobře vím jak se pohybují výhry kolem eventů.
Poslední dobu těch eventu ani moc není.
Rád bych dodal, že před eventem jsem sám přispěl do rozpočtu velkou částkou.
A také někteří hráči.

[SCREENY DOLE]

Dále k Event Systému.
Na serveru se aktuálně nachází Yomův event plugin, protože ho měl už všude kromě Survivalu a nedává smysl vyvíjet v podstatě 2x to stejné.
Za mého pluginu na Survivalu se právě na základě firem a rozpočtu mazalo spoustu peněz ze serveru, takže to pomáhalo ekonomice. (Nevím jak je to teď)
Určité % z tržby firmy šly pryč ze serveru.
Rozpočet jsem pravidelně mazal.
Mnohdy se dělala i admin dražba firem a tam jsem celou částku smazal ze serveru, kolikrát i kolem 100 – 400 mega.
No, ale nevím jak je to teď.

Ještě mi prosím vysvětli, jak můžou firmy kazit ekonomiku, když to platí přímo hráč do kasy dané firmy. Je to jak kdyby si někomu dal /pay.

A rozpočet je o tom, že hráči financují eventy a peníze jsou tak v oběhu, nic nejde ze serveru. To stejné jak u firem.

Očividně nemáš vůbec přehled o ekonomice.

Myslím si, že k dalším věcem je zbytečné se vyjadřovat jelikož je to interní věc, za mě všechno.

Přeji pěkný začátek dalšího dne.
Touch Grass.

- TPX

image.png
image.png






Poslat zprávu na webu.


E-Mail: dev@minicraft.cz



samochalupka
Sponzor++

168 postů
64 reputace

IGN: samochalupka
Od samochalupka » 8 měsíců

No chlapci moji najdrahší, úprimne je veľká blbosť hráť súťaž o skiny. Veľká nevýhoda pre tých ktorí nemajú origo. Eventy treba mať spravené tak aby si každý jeden hráč vedel zahrať. 

Síce neviem koľko toho @tophx urobil, koľko pluginov a tak dalej, ale neverím tomu že urobil za celý ten čas 1 alebo 2 pluginy. 

To že admin team už tak nejak prestávajú zaujímať pravidlá? To nie je žiadna novinka. 

Nikto z vás neverí že sa to zmení k lepšiemu. Ani jeden z admin teamu už ta to podľa mňa nemá aby pri kompe strávil celý deň. 

Väčšina z nich tak už len chodia len na parádu alebo si prišiel afkovať. 

Držať neaktívnych členov admin teamu je somarina ale tak čo majú robiť? Hodia nábor a prihlásia sa im 13 ročné deti. 

Podľa mňa sa aj tak nič nevirieši, pretože sa im to riešiť nechce. Tak to napíšu, ako je to veľmi smiešne a hlúpe celí admin team da matinovi like na príspevok a tým sa to skončilo. 

Len tak dalej a zničte sa sami :D