Šachy • Minicraft.cz



Montyzip
Sponzor

18 postů
1 reputace

IGN: Montyzip
Od Montyzip » okolo 1 roku

Dobrý deň chcel som len povedať že na server lobby boli pridané šachy. Ide o to že neviem ako dlho tam tie šachy sú ale ja som si to napríklad všimol až včera. Problém je v tom že tie šachy sú tam vzadu a kvôli tomu si to len málo ľudí všimne (bolo by super keby ste napr. okolo toho by ste mohli postaviť niečo ako veľkého pešiaka alebo by ste mohli pridať nejaké oznámenia v chate že napr. "na server bol pridaný šach - ak si chceš zahrať klikni sem"). A ešte by bolo super mať tam fly pretože tak by ste mali nad tým väčší prehľad. Ale inak je to mega ten kto to naprogramoval a postavil na tom asi strávil veľa času.+ je to hrozne super ako ste tam zaviedli úplne všetko napr. aj ten En passant hrozne sa mi to páči klobúk dole ľuďom ktorí to stavali.








ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » okolo 1 roku
Montyzip said:

Dobrý deň chcel som len povedať že na server lobby boli pridané šachy. Ide o to že neviem ako dlho tam tie šachy sú ale ja som si to napríklad všimol až včera. Problém je v tom že tie šachy sú tam vzadu a kvôli tomu si to len málo ľudí všimne (bolo by super keby ste napr. okolo toho by ste mohli postaviť niečo ako veľkého pešiaka alebo by ste mohli pridať nejaké oznámenia v chate že napr. "na server bol pridaný šach - ak si chceš zahrať klikni sem"). A ešte by bolo super mať tam fly pretože tak by ste mali nad tým väčší prehľad. Ale inak je to mega ten kto to naprogramoval a postavil na tom asi strávil veľa času.+ je to hrozne super ako ste tam zaviedli úplne všetko napr. aj ten En passant hrozne sa mi to páči klobúk dole ľuďom ktorí to stavali.

Ahoj, šachy su ná serveri už hádam niečo cez 2 roky, takže to nie je novinka. Dám ti ale za pravdu, že sám som ich nevedel nájsť a dokonca stále neviem kde sú. Takže s návrhom zviditeľniť to určite súhlasím.  








Montyzip
Sponzor

18 postů
1 reputace

IGN: Montyzip
Od Montyzip » okolo 1 roku

Vďaka že to chápeš šachy sú na lobby tam ako máš oneblock tak choď iba daľej a tam uvidíš takú veľkú tabuľu kde je cedulka s sachom ( z druhej strany tejto tabule je poklad)

 








GejmronCZ
Sponzor++

536 postů
391 reputace

IGN: GejmronCZ
Od GejmronCZ » okolo 1 roku

Jakoby ono si stačí to lobby trošku projít. Tabule s šachami je vidět celkem na slušnou dálku, pokud nemáte render míň než na 2 chunky. Ne všechno musí být přímo u spawnu block od hráče. Už takhle mě mrzí, že musí všechno bejt nacpaný na jednom místě a lobby je tím pádem (krom seznamu AT) naprosto nevyužité. Nikdo nemá ani motivaci si jej prohlédnout.






Nejsem jen hráč, jsem verný hráč :)

Pokud chceš s nečím pomoct, napiš.

"Král, co musí říkat, že je král není pravý král. To ostatní jej nazvou sami králem. Pak tepr bude král."



Montyzip
Sponzor

18 postů
1 reputace

IGN: Montyzip
Od Montyzip » okolo 1 roku

Veď hej to chápem ale ide o to že by bolo super keby tá tabuľa bola napr. nejaký veľký šachový panáčik napríklad kôň alebo pešiak potom by to zaujalo a ľudia by si to skôr všimli. Na lobby je už aj tá vec že poklady takže hráči môžu preskúmavať ale súhlasím s tebou že je to fakt všetko na jednom mieste ja napríklad veľmi rád preskúmavam lobby.








GejmronCZ
Sponzor++

536 postů
391 reputace

IGN: GejmronCZ
Od GejmronCZ » okolo 1 roku

Ta figurka by tam být mohla, ale zase si vem jak by to zasáhlo do vzhledu lobby. Jedině by se to muselo dát někam dál na ostrově do většího prostoru třeba, případně do podzemí.

A asi ta hlavní otázka. Kdo to udělá? Tady je všechno hroznej problém totiž. (Ze strany AT.)






Nejsem jen hráč, jsem verný hráč :)

Pokud chceš s nečím pomoct, napiš.

"Král, co musí říkat, že je král není pravý král. To ostatní jej nazvou sami králem. Pak tepr bude král."



testrgames
Admin

220 postů
349 reputace

IGN: testrgames
Od testrgames » okolo 1 roku

Ty jsi taky hroznej problém Gejmrone.

Prozatím je tam nastavený /warp sachy + po restartu přibude hologram s informacemi. O šachy zas až takový zájem není, aby tam vznikalo něco takového. Každopádně to ještě probereme.






S pozdravem TestrGames

E-mail: testrgames@minicraft.cz 

Discord: lisak_



ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » okolo 1 roku
GejmronCZ said:

Jakoby ono si stačí to lobby trošku projít. Tabule s šachami je vidět celkem na slušnou dálku, pokud nemáte render míň než na 2 chunky. Ne všechno musí být přímo u spawnu block od hráče. Už takhle mě mrzí, že musí všechno bejt nacpaný na jednom místě a lobby je tím pádem (krom seznamu AT) naprosto nevyužité. Nikdo nemá ani motivaci si jej prohlédnout.

No tak určite, prvé čo urobia 12 roční chlapci, ktorí si chcú zahrať je, že si budú prezerať Lobby.

To posledné, čo by som ja riešil po pripojení na server by bolo, aké má server lobby.

Hráči chcú mať všetko čo najbližšie, aby vedeli čím skôr hrať. Keď sa budem nudiť a budem chcieť ísť na prechádzku po lobby, tak si pôjdem napríklad hľadať odmeny, ktoré tam určite sú aj kvôli tomu - tým som chcel napísať, že motivácia prezrieť si lobby je.

 








samochalupka
Sponzor++

168 postů
64 reputace

IGN: samochalupka
Od samochalupka » okolo 1 roku
ImB0T said:
GejmronCZ said:

Jakoby ono si stačí to lobby trošku projít. Tabule s šachami je vidět celkem na slušnou dálku, pokud nemáte render míň než na 2 chunky. Ne všechno musí být přímo u spawnu block od hráče. Už takhle mě mrzí, že musí všechno bejt nacpaný na jednom místě a lobby je tím pádem (krom seznamu AT) naprosto nevyužité. Nikdo nemá ani motivaci si jej prohlédnout.

No tak určite, prvé čo urobia 12 roční chlapci, ktorí si chcú zahrať je, že si budú prezerať Lobby.

To posledné, čo by som ja riešil po pripojení na server by bolo, aké má server lobby.

Hráči chcú mať všetko čo najbližšie, aby vedeli čím skôr hrať. Keď sa budem nudiť a budem chcieť ísť na prechádzku po lobby, tak si pôjdem napríklad hľadať odmeny, ktoré tam určite sú aj kvôli tomu - tým som chcel napísať, že motivácia prezrieť si lobby je.

 

Na jednej strane je to pravda. 

No nie každý hráč je 12 roční chlapec ktorý si chce čo najrýchlejšie zahrať. Neviem či si vážne myslíš že na servery chodia len max 13 roční alebo čo :D. 

Hráč príde na úplne nový server na ktorom nikdy nehrál. Netuší čo sú tam za minihry. Tak hned po pripojení si ide pozrieť lobby, a prechádza si čo tam všetko je, a čo by ho tak asi bavilo.

Samotné lobby už hovorí o tom ako sa vedenie servera staré o tej ich server. A hned čo hráč uvidí po pripojení je práve to lobby. 

Takže si osobne myslím že lobby by malo byť rozumne urobené, a hlavne aby sa v ňom dalo dobre orientovať. 








MILENAJETETA
Admin

1033 postů
1198 reputace

IGN: MILENAJETETA
Od MILENAJETETA » okolo 1 roku

Ahoj,

Nechcem nikoho urážať, ale Legenda má viac menej pravdu v tom veku, taktiež aj vyspelosťou to sedí, keď tak pozerám hráčsky chat. Samotné lobby môže byť viac menej každému jedno, čo všetko sa tam nachádza a slúži viac menej len na okrasu a ako doplnok (šachy, NPC, odmeny, atď). Nový hráč, ktorý príde na server, tak z lobby prejde pár blokov a potom otvorí menu, kde všetko nájde, čo sa nachádza na serveri. Na lobby sa potom ani nepozrie, keď ho neuchváti žiadna minihra.

Milenkovo 






IGN: ADMIN MILENAJETETA

DISCORD: MILENAJETETA#0001

EMAIL: milenajeteta@minicraft.cz