Prehľadávanie PC • Minicraft.cz



samochalupka
Sponzor++

168 postů
64 reputace

IGN: samochalupka
Od samochalupka » okolo 1 roku

Zdravím,

mohlo by sa tu zaviezť prehľadávanie PC ako som si všimol v poslednej dobe je tu dosť príspevkoch o žiadosti o unban ktoré sú vraj neprávom. 

Myslím si že je to asi najjednoduchší spôsob ako zistiť či hráč má alebo nemá nejaké tie cheaty. 

Ako príklad môžem použiť seba. Dnes ráno na jednom servery som dostal ban od consoly za reach. Podal som si ticket na discorde a jediná možnosť ako dostať unban je prehliadka PC, ak s tým nebudete súhlasiť tak vám unban nedajú. Ja som s prehliadkou PC súhlasil a keďže nič nenašli tak mi pohode dali unban. 

Keby sa tu zaviedol takýto systém predišlo by sa nekonečným vláknam o tom že som nevinný a ja žiadne cheaty nemám a blablabla. 

Samozrejme pred prehliadkou PC by hráč nemohol nič vymazávať ako súbory tak aj kôš. 

Osobne si myslím že bany za cheaty by sa nemali skracovať ani úplne odpúšťať. Ako to aj niektorý z admin teamu spomínajú každý hráč je zodpovedný za svoj účet. 

Prehliadku PC by samozrejme vykonával člen admin teamu ktorý sa do toho naozaj vyzná a nie niekto kto o tom nemá ani šajnu ako sa to robí. 

Vaše názory ?  








Dr3lin_YT
Sponzor++

7 postů
0 reputace

IGN: Dr3lin_YT
Od Dr3lin_YT » okolo 1 roku

Ano, mohlo by se to zavést, ale když třeba někteří lidi jsou tak vyčůraní že se dostanou na tvojí IP adresu PC a můžoü v pohodě jít na server a udělat brikule. Ale jinak skvělý nápad @samochalupka

 








ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » okolo 1 roku

Ahoj,

pár poznámok napíšem.

• Nie vždy ma zmysel SS - po vypnutí hry sa členovi, ktorý by počítač prehľadával šance na nájdenie cheatu rapídne znížili.
• SS sa na serveri vykonáva, akurát to nie je zahrnuté v pravidlách. 
• Urobiť kvalitný SS stojí nejaký čas, je to najmä čas permanentného venovania sa danému hráčovi, keďže si napojený na jeho PC. Časovo to teda nemusí byť pre každého ideál.
• Podľa mojich info, v AT je aktuálne zopár ľudí (tuším 2), ktorí dokážu urobiť SS (na nejakej úrovni). 

Ak by sa malo toto zaviesť na server, predovšetkým musia mať záujem členovia AT naučiť sa to. Dať si povedzme hromadný call, kde to člen nauči ostatných. 

Ja som určite za.

Bot








samochalupka
Sponzor++

168 postů
64 reputace

IGN: samochalupka
Od samochalupka » okolo 1 roku

@ImB0T 

Ako časovo? Mne čo kontroloval PC trvalo to dokopy 5 minút. Pokiaľ viem cheaty sa hráčovi kontrolujú v súboroch. 

Helpery a vyššie by niečo také podľa mňa vedieť mali aspoň sčasti.  Pokiaľ to vážne vedia 2 členovia z tých všetkých ktorých je tam až príliš je to celkom smutné. 

Edit: Ano ten čas ktorý spomínaš, ešte že sa máte načo vyhovárať ako na čas. To je jediný problém celého admin teamu proste čas. Aj keby išiel 2 krát pomalšie tak by sa stále vyhováralo len na ten čas. Je zaujímavé že ostatné servery ktoré majú admin team si čas vždy nájdu a to kedykoľvek ale tu to nejde lebo malo času. Každý server ktorý má zavedený Prehliadku PC ma zavedený čas. Od pondelka do soboty 16:00-21:00. Nedeľa 16:00-20:00. To je príklad. 

škoda že nemôžme zastaviť ten čas čo? 








ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » okolo 1 roku

V súboroch, to možno Saff, keď požiadá hráča, aby mu odfotil zložku mods :D :D....

Na kvalitný SS sa používajú rôzne programy, spomeniem napríklad Process hacker, ktorý sa zrejme používa najčastejšie, a s ktorým som pracoval ja.

Bot








samochalupka
Sponzor++

168 postů
64 reputace

IGN: samochalupka
Od samochalupka » okolo 1 roku

AnyDesk to jediné stačí aby admin team dokázal vykonať prehliadku pc. Samozrejme hráč ma stále 100% kontrolu nad svojím pc. Môže kontrolu kedykoľvek vypnúť.   








ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » okolo 1 roku

Ach jaj..








testrgames
Admin

220 postů
349 reputace

IGN: testrgames
Od testrgames » okolo 1 roku

Zdravím,

Nedalo se dívat bez reakce. 

Tak na začátek: " ako som si všimol v poslednej dobe je tu dosť príspevkoch o žiadosti o unban ktoré sú vraj neprávom"

To sice ano, ale co jsem si tak prošel poslední žádosti tak vždy byla žádost jednoznačně vyřešena. Buď byl předložen důkaz nebo se hráč nakonec doznal.
Nejjednoduší způsob to není, viz Botovo příspěvek kde to vypsal v bodech.

AnyDesk to jediné stačí aby admin team dokázal vykonať prehliadku pc.

Ach jaj no.. 

AnyDesk není určitě jediný program, který ti stačí k pořádné prohlídce PC jak již zmiňoval opět Bot. 
Před prohlídkou vše vrátíš do původního stavu tak, aby to vypadalo že nic nemáš a s AnyDeskem pak můžeš dělat co chceš a stejně nic nenajdeš.

 Nevím zda je přímo nutné, aby každý třetí člen něco takového ovládal. Za poslední dobu si osobně nepamatuji případ, kdy by nějak extra bylo nutné SS.

Pokud by něco takového nastalo není problém to domluvit s členem co to ovládá. Taky by jsi měl brát v potaz, že každý není jako ty a do počítače si kvůli nějaké hře nepustí kde koho, tedy by to při řešení údajně neplatného trestu nijak nepomohlo. 

PS:  To co člen udělá se svým trestem je čistě jeho věc. Pokud je hráč slušný a udělal jeden přešlap za který se omluvil, nevidím problém proč by mu to nemělo být odpuštěno. Samozřejmě nikdo z nás asi nebude odpouštět do nekonečna. 
 






S pozdravem TestrGames

E-mail: testrgames@minicraft.cz 

Discord: lisak_



MILENAJETETA
Admin

1033 postů
1198 reputace

IGN: MILENAJETETA
Od MILENAJETETA » okolo 1 roku

Ahoj,

Musím sa tiež vyjadriť, nakoľko mi to nedá. Pri cheateroch v PVP som nikdy nemal problém ísť na prehliadku PC, ale nikdy som nepoužil žiadnu anydesk ani podobné. Mám 2 programy, 1 verejný, 1 mimo komunitu MC, ktoré skontrolujú PC za chvíľku a presnosť je vysoká. 

Problém ale nastáva vtedy, keď hráč vypne PC/MC a tým preruší všetky spojenia, ktoré sú aktuálne injecknuté / bežia popri MC a nejakým spôsobom do neho zasahujú a preto ako i písal testr, tak hráč vie bez problémov vymazať všetky dôkazy poukazujúce na jeho prešľap (ak sa teda kúsok vyzná v PC). Prehliadka hráča na hľadanie cheatov po určitej dobe jeho trestu je za mňa absolútne zbytočná + ten najjednoduchší spôsob ako cez ňu prejsť je využitie druhého "čistého" PC.

Milenkovo 






IGN: ADMIN MILENAJETETA

DISCORD: MILENAJETETA#0001

EMAIL: milenajeteta@minicraft.cz



ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » okolo 1 roku
MILENAJETETA said:

+ ten najjednoduchší spôsob ako cez ňu prejsť je využitie druhého "čistého" PC.

Milenkovo 

Ahoj,

tu by som rád podotkol, že zistiť, že hráč používa iný PC, a teda obchádza SS sa dá hrozne jednoducho zistiť, čím len potvrdí to, že má čo skrývať.

 Bot