Verejný banlist • Minicraft.cz



PolakJack
Sponzor++

1497 postů
1270 reputace

IGN: PolakJack
Od PolakJack » přes 2 let

Zdar,

banlist sa pred pár rokmi presunul do internej časti servera preto, lebo tam boli problémy s bezpečnosťou, ak si dobre pamätám. Momentálne k tomu majú prístup iba súčasní členovia AT a nikto iný. Ako náhradu bola vytvorená alternatíva banlistu, ktorú môže každý vidieť na svojom profile, tu, na fóre. Osobne si myslím, že to je takto minimálne pre nás lepšie, že sumár trestov nie je verejne prístupný, či už z pohľadu zachovania istého odstupu a spomenutému riziku.

 






E-mail: polakjack@minicraft.cz



xTomikk
Sponzor++

65 postů
32 reputace

IGN: xTomikk
Od xTomikk » přes 2 let

To síce áno, ale nevidíš tam bany užívateľa ktorý nieje zaregistrovaný. A keď chceš dať ďalšiu stránku tak ti to hodí na hlavnú stránku toho užívateľa.. Bolo by to prehľadnejšie keby spravíte banlist aj pre hráčov kde by bolo všetko po kope a nemusel by si hľadať najprv profil toho užívateľa.








ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » přes 2 let
xTomikk said:

To síce áno, ale nevidíš tam bany užívateľa ktorý nieje zaregistrovaný. A keď chceš dať ďalšiu stránku tak ti to hodí na hlavnú stránku toho užívateľa.. Bolo by to prehľadnejšie keby spravíte banlist aj pre hráčov kde by bolo všetko po kope a nemusel by si hľadať najprv profil toho užívateľa.

xTomikk said:

To síce áno, ale nevidíš tam bany užívateľa ktorý nieje zaregistrovaný. A keď chceš dať ďalšiu stránku tak ti to hodí na hlavnú stránku toho užívateľa.. Bolo by to prehľadnejšie keby spravíte banlist aj pre hráčov kde by bolo všetko po kope a nemusel by si hľadať najprv profil toho užívateľa.

Ahoj, čo sa týka toho prehadzovania na ďalšiu stranu, to je chyba na stránke. Ak stlačíš na druhú stranu a potom opäť na možnosť "Banlist", ukáže ti tu druhú stranu. Jasné, nemalo by to takto fungovať, ale tak čo narobíme. 

Inak Jack, neviem aký odstup myslíš. Vedel by si to viacej priblížiť? Mne to nejak nepríde, že by to bolo niečo špeciálne, skôr taká bežná možnosť. 








PolakJack
Sponzor++

1497 postů
1270 reputace

IGN: PolakJack
Od PolakJack » přes 2 let
Odstup v tom zmysle, že hráči nestalkujú v takej miere ostatných a neporovnávajú aktivitu členov AT, resp aktuálny server, na ktorom sú, pretože to sa dá z toho tiež vyčítať a prezrádzať, čo nechceme, aby sa dialo.





E-mail: polakjack@minicraft.cz



ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » přes 2 let
PolakJack said: Odstup v tom zmysle, že hráči nestalkujú v takej miere ostatných a neporovnávajú aktivitu členov AT, resp aktuálny server, na ktorom sú, pretože to sa dá z toho tiež vyčítať a prezrádzať, čo nechceme, aby sa dialo.

Chápem, no ak by sa nastavil prípadny delay obnovovania toho banlistu na niekoľko hodín, tak by to mohlo vyriešiť (to prezrádzanie v daný moment - keď hráč dostane ban, ak si to myslel takto). Ono, ohľadom aktivity, väčšina členov hraje hlavne Survival a napr. PVP rieši hlavne len zopár ľudí, keďže tam to chce aj menšiu "odbornosť", a o tých väčšina hráčov vie. 

Inak, napadol mi jeden príklad, kedy by takýto verejný banlist asi nebol úplne fajn. Keď mi Tomáš banoval asi 100-150 účtov na IP, tak by to poriadne banlist zaspamovalo. No ak by sa urobila možnosť si vyhľadať si len hráčov banlist, tak by sa toto tiež vyriešilo (ak by nebolo vidieť banlist v podobe, ako ho máte vy, len čisto možnosť vyhľádať si hráča). 
 








Amelii_
Sponzor++

194 postů
116 reputace

IGN: Amelii_
Od Amelii_ » okolo 1 roku

Nečetla jsem ani jedno z toho co jste napsali ALE veřejný banlist bych uvítala :-)






Šulínek.



Szyho27
Helper

242 postů
262 reputace

IGN: Szyho27
Od Szyho27 » okolo 1 roku

Zdravím, plnohodnotně si uvědomuji že můj názor na daný návrh je irelevantní, ale jelikož se tu už dosti lidí vyjádřilo, rozhodl jsem se že i já se vyjádřím. Po přečtění všech příspěvků pod návrhem mi přijde, že na to aby bylo vůbec vyvoláno úsilí, které by možná nebylo ani moc velké (Tedy jestli stále nehrozí nějaké nebezpečí v rámci ohrožení dat hráčů, jak tu psal Polak. V tom případě by to bylo větší úsilí a ještě více to prospívá v můj názor), je tu nedostatek hodnotných důvodů, proč by měl být banlist veřejný. Můj osobní názor je, že hráčům nic není do toho, kdo má jaký trest a pokud je to zajímá, mohou se daného hráče zeptat a nebo jak už tu bylo i zmíněno, mohou si vyhledat profil hráče, kde víceméně ten banlist plus mínus je, sice ano, někteří hráči nejsou registrování na webu, ale myslím si že ta část hráčů, která by už ty hráče zajímala, tak ta přihlášena je.