IGN: _Strejf_
Zdravím, aj ked vy by ste to zaviest nemohli, tak ak by sa Vám to páčilo, mohli by ste ma v tomto podporit. Jednalo by sa o to, že by ste nedaváli bany, ale rovno IP bany. Tak by ste predišli obchádzaním banu a takýchto vecí. Napríklad by hráč cheatoval, ale nedostal by obyčajný ban, ale rovno IP ban. Príde mi to viac prehladnjšie a menej komplikovane pre Vás.
S pozdravom a prianím pekného dňa, _Strejf_.
IGN: ZoubkovySkritek
Zdar,
no to sice ano, jenze existuje taky neco jako dynamicke IP adresy a kdybychom dali hned IP ban tak zabanujeme i je, coz nechceme. Navic by hraci prisli o moznost koupit si UB. Myslim ze to ma jeste jine odduvodneni ale o tom vice saffers.
ZV
•discord | zoubek#0456
•e-mail | zs@minicraft.cz
•web | soukromá zpráva/profil
•ve hře | ADMIN ZoubkovySkritek
IGN: saffers
Zdravím, jak již bylo zmíněno, tak největší problém u banování IP adres jsou sdílené IPv4 adresy u poskytovatelů internetu. Ty jsou nejčastěji přidělovány mobilními operátory a menšími poskytovateli. V některých případech by se tedy mohlo stát, že bychom zabanovali třeba i celou vesnici a to by nemuselo být žádoucí. Pro tyto účely by bylo nejvhodnější, aby klient serveru odesílal nějaký unikátní identifikátor nebo svůj obsah (jako tomu je například u Forge). Navíc u IP banů by bylo složitější zjišťování nicku, kde daný hráč cheatoval.