Oneblock - autom. pridanie základných vecí • Minicraft.cz



ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » okolo 1 roku

Ahojte,

pred malou chvíľou som sa portol na nového hráča na Oneblocku, ktorý nemal nástroje na vykopanie Oneblocku. Myslím, že to začiatočníkov môže dosť odrádzať. Prikladám sem aj screen 

 

Hráčovi som samozrejme dal základne veci, aby nestatil chuť tu vôbec hrať (kvôli tomu). Pozerám, že v /kit basic sú drevené nastroje, no mnoho ľudí tento príkaz nepozná. Preto by som chcel navrhnúť, aby nový hráč na Oneblocku dostal aspoň kamenné nastroje pri pripojení sa na oneblock, pripadne, aby pri vygenerovaní nového ostrova bol vo vzduchu hologram, napr. v trvaní 1-2 hodín, ktorý bude hráčovi odporúčať príkazy, ako je napríklad /kit. Prípadne by bolo možné pridať fázu pred Plains, kde bude napr. 50-100 blockov, tzn. bude to krátka fáza na začiatok, kde sa hráči budú vedieť vystrojiť a získať základný material (drevo, hlina, piesok - prípadne truhla, kde bude kameň, saplingy a pod.).


Na Oneblocku vidím denne hromadu nových ľudí a niečo ich zrejme odrádza po chvíli to hrať, keďže málo z nich tu pokračuje ďalej.


Vopred ďakujem, 
Bot  








GejmronCZ
Sponzor++

536 postů
391 reputace

IGN: GejmronCZ
Od GejmronCZ » okolo 1 roku

To je tak primitivní, ale přitom tak nesmyslně dobrej nápad, že se mi tomu až nechce věřit. Něco, co bude hráče otravovat s /kit (pouze noví hráči) bych dal snad všude a první připojení automaticky s basic kitem bych řekl, že by mohlo být super. Možná by pak přestali do chatu neustále psát, jestli má někdo něco na začátek typu "Jsem noví pls vecy". (Ano ty pravopisné chyby jsem udělal schválně pro reálnější pocit ;D)

Bohužel s tím jak si maj udělat ostrov nebo jak se dostanou do přírody, když je 2 blocky od nich NPC co to umí a oni ho nevidí.....jo na to jsme si už asi zvykli, protože s tim nic udělat nejde.

...Jinak jsem jedinej, komu se nechce obrázek načíst ani na nové stránce?






Nejsem jen hráč, jsem verný hráč :)

Pokud chceš s nečím pomoct, napiš.

"Král, co musí říkat, že je král není pravý král. To ostatní jej nazvou sami králem. Pak tepr bude král."



MILENAJETETA
Helper+

1033 postů
1198 reputace

IGN: MILENAJETETA
Od MILENAJETETA » okolo 1 roku

Ahoj,

Neviem, či to stále tak funguje, ale pri vytvorení ostrovu sa možno maže inventár. Vhodnejšia alternatíva by bola vložiť nejaké základné itemy - nástroje do chestky na ostrove (pri sb - pri ob netuším).

Milenkovo






IGN: ADMIN MILENAJETETA

DISCORD: MILENAJETETA#0001

EMAIL: milenajeteta@minicraft.cz



ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » okolo 1 roku
MILENAJETETA said:

Ahoj,

Neviem, či to stále tak funguje, ale pri vytvorení ostrovu sa možno maže inventár. Vhodnejšia alternatíva by bola vložiť nejaké základné itemy - nástroje do chestky na ostrove (pri sb - pri ob netuším).

Milenkovo

Áno, máš pravdu. Úplne mi to vypadlo. Tak potom ako píšeš, prvý block by bola truhla, v ktorej by boli vyššie spomenuté itemy - nástroje a prip. nejakých 32 blockov, nech ten hráč nie je na 1x1. Stane sa, že sa občas bugne block a môže padnúť, to znamená, že by tie veci aj rovno stratil.

 Bot








GejmronCZ
Sponzor++

536 postů
391 reputace

IGN: GejmronCZ
Od GejmronCZ » okolo 1 roku
ImB0T said:

Stane sa, že sa občas bugne block a môže padnúť, to znamená, že by tie veci aj rovno stratil.

 Bot

To znamená, že by ten první block neměla bejt bedna, ale barrel, protože chestka neni plnej block a mohli by propadnout. (pokud nevyskočí)






Nejsem jen hráč, jsem verný hráč :)

Pokud chceš s nečím pomoct, napiš.

"Král, co musí říkat, že je král není pravý král. To ostatní jej nazvou sami králem. Pak tepr bude král."



ImB0T
Sponzor++

1073 postů
1395 reputace

IGN: ImB0T
Od ImB0T » okolo 1 roku

Zdravím,

dnes opäť sa mi naskytol tento pohľad - hráč žiadal o krumpáč s nádejou, že mu ho dám, inak by to zrejme leavol..


https://ctrlv.cz/shots/2022/09/22/y2XG.png

 

Posunuli sme sa niekde s prípadnou realizáciou môjho návrhu?


Bot