Úvod • Minicraft.cz

Minicraft.cz

Právě je na serveru 5 hráčů.

Připoj se na server přes IP: play.minicraft.cz

Novinky

Zdravím, další týden uběhl jako voda, takže přicházím s týdenním souhrnem novinek.

Začnu s minihrou Murder, protože jen za týden jsme stihli přidat dokonce 2 mapy. Jde o mapu Mall - obchodní centrum a mapu Paris, která prezentuje pařížskou ulici.

Mapa Paris postavená @11mato a @Ezra294

 

Dále budu pokračovat s BuildCreativem, kam bylo přidáno poměrně dost předpřipravených staveb, jmenovitě 4 domky a 3 traktory. Traktory pochází od hráče @Loli4ek a jde o vůbec první traktory mezi předpřipravenými stavbami, stavění například farmy mohou určitě zjednodušit. Dále je ještě možné prostřednictvím WorldEditu upravovat více entit najednou. Jako obvykle, došlo k přidání i 134 stavebních hlav a to i na FunCreative.

Nové předpřipravené stavby traktorů

 

Bez nové mapy se neobešel ani Parkour, nově si můžete zahrát na quartzové mapě hráče @JustFun_ Parkour165.

Parkour mapa Parkour165

 

Velmi žádaného vylepšení se dočkalo i nastavování skinů. Nyní si každý hráč může vybrat i jakýkoli skin, co má na sobě jiný hráč. Díky tomu si je možné vybrat z několika milionů skinů.

Vylepšení na skin serveru

 

A toto už je poslední odstavec, takže jednoduše; pro nepříznivce označování v chatu byla přidána možnost, aby ho ostatní hráči nemohli označovat, dále byl vylepšen kit DiamondPower na KitPvP nebo bylo přidáno několik předmětů do obchodu na SkyPvP.

Celý souhrn najdete jako vždy po dnech v changelogu a zase za týden :)11 Sep 2018, 17:51 0 | 15

Zdravím, uběhly zase dva týdny, takže...

Příští streamu bude v sobotu 8. září (septembera) od 18 do přibližně 20 hodin.

Bude zase na mém Twitch kanále zde.

Program

  • soutěž o náhodné Steam klíče
  • hraní miniher, pokec na serverovém TeamSpeaku
  • ukázka a hodnocení staveb hráčů (můžete mi klidně warpy mezitím posílat do zpráv)
  • cokoliv dalšího

Jinak tady najdete záznam z minulého streamu :)

Odkaz na video (pokud se nezobrazuje správně) nebo otevřít v YouTube aplikaci

Můj YouTube kanál

Můj Twitch06 Sep 2018, 17:37 2 | 29

Zdravím, další týden je za námi a tak vychází nový týdenní souhrn.

Hned začnu s minihrou Murder, kde jsme během týdne stihli přidat dokonce dvě mapy - jde o CityCenter od hráčky @MaiyuzamiIsAlone a mapu House od hráče @Wexid. Obě vypadají velmi dobře a také se na nich dobře hraje. K tomu navíc došlo na nové lobby minihry, které postavila builderka @ExZz.

Mapa CityCenter

 

Mapa House

 

Dále pokračuji s Parkourem, kam bylo přidáno také pár mapek, opět jmenovitě Modernchallenge od @AriusS a dále Parkour162 od hráče @Domik_e a nakonec i Parkour164 od skupinky hráčů @Domik_e, @Martas98CZ a @Johan_Ka09. Na Parkouru tedy začíná být opravdu dost map, předpokládám, že nikdo by je všechny nedokázal odskákat dříve jak za měsíc :)

Mapa Challenge

 

Mapa Parkour162

 

Velké novinky se dočkal i server pro výběr skinů. Na návrhy hráče @MikiBlack jsme přidali 45 skinů do všemožných kategorií, dále pak pár i mimo jeho návrh. Takových návrhů si velmi ceníme.

Nové skiny v prakticky všech kategoriích

 

Creative servery se dočkaly menších vylepšení, na obou najdete 261 nových stavebních hlav, dále jen na BuildCreative novou předpřipravenou stavbu domku a také bylo přidáno sezení na schodech, které se nacházelo již delší dobu jen na FunCreative.

Nové speciální hlavy na creativech

 

Více zajímavých novinek bylo přidáno i na Skyblock. Nově si můžete vyzvedávat kity - více ve Skyblock menu. Kity jsou rozděleny dle hodností na serveru a každý má svou periodu, kdy si ho můžeš vyzvednout znovu. Také si můžete zakoupit banner vytvořený v bannerovém studiu. K tomu Sponzoři++ mohou v omezeném WorldEditu používat příkazy /angelblock a /cut. Na všechny survival servery včetně Skyblocku bylo přidáno také několik předmětů do obchodu a kategorie Dekorace do Marketu.

Nové kity na Skyblocku

 

Toto je už ale poslední odstavec, takže jako obvykle; na Technic Survivalu byla navýšena výkupní cena v obchodě u některých surovin, dále došlo na aktualizaci pravidel a informací v nápovědě po zadání příkazu /help. Mimo jiné si všichni Sponzoři++ mohou zažádat o svou emailovou schránku ve formátu hernínick@minicraft.cz

Zase příští týden :)06 Sep 2018, 16:24 0 | 14

Zdravím, opět je tu další týden a tento byl oproti předchozímu poměrně nabitý novinkami.

Jedna ze zásadních věcí bylo přidání celoserverové nápovědy ke všem částem serveru a příkazům. Jde o příkaz /help, případně /help a název kategorie (př. /help survival). Různé kategorie také dále odkazují na další podkategorie (z BuildCreative například na WorldEdit a podobně). Nápověda již je poměrně obsáhlá, ale i tak se bude dále rozšiřovat.

Nová nápověda na serveru

 

Dále budu pokračovat s novinkami na Trouble In Mineville - minihře, který byla na serveru představená předchozí týden. Mimo opravy nalezených chyb bylo přidáno pár truhel do map, kde jich bylo moc málo, zejména na mapu Desert. Pravděpodobně je ale nejvýraznější nové lobby minihry postavené hráčem @kvetak17.

Přidány truhly do mapy Mineville

 

Jelikož i v tomto odstavci účinkuje hodně aktivní hráč @kvetak17, tak novinky na Murder najdete hned v dalším odstavci. Jde o jím postavenou mapu Kingdom a dokonce i mapu Office, kterou postavil s hráčem @11mato. Obě mapy nejen dobře vypadají, ale Murder se na nich hraje špičkově. Určitě si je nezapomeň vyzkoušet!

Nová mapa Kingdom

 

Dále zmíním survival servery. Začnu tedy s klasickým Survivalem, kde bylo přidáno pár předmětů do obchodu, pozměněny parametry pro výpočet náhodného teleportu a hlavně hlasování o počasí, které funguje stejně jako dosavadní hlasování o čase, jen s příkazem /wv.

 

Na Technic Survival bylo přidáno úplně stejné hlasování o čase, dále ale celá kategorie Dekorace, která již byla dříve na Survivalu a Bannerové studio, které se také již dříve objevilo na Survivalu a i obou Creative serverech.

Bannerové studio na survival serverech

 

Jelikož hlasování o počasí i Bannerové studio bylo přidáno i na Skyblock, tak jej dále nebudu rozepisovat, ale na Skyblocku došlo zpátky k navýšení maximálního počtu spawnerů na jeden ostrov, přidáno několik drobností do obchodu a nyní je možné si na ostrově nastavit biom Ocean.

 

Creative servery se dočkaly jen drobností - 127 nových stavebních hlav a na BuildCreative najdete nový další domek v předpřipravených stavbách.

Jedna z nových předpřipravených staveb - dům

 

Jako obvykle, na konci najdete jen souhrn takových náhodných malých vylepšení. Tak například Vanilla server již běží na plnohodnotné verzi Minecraftu 1.13, takže se generují nové oceány a tak podobně. Spolu s tím byla na celý server přidána podpora připojení s klienty na verzi 1.13.1. Dále došlo k vylepšení anticheatu na celém serveru, aktualizace Pravidel a podmínek používání našich služeb a také FAQ ve Store. Nakonec je možné využívat příkaz /shop na KitPvP a SkyPvP pro jednudušší přístup do obchodu.28 Aug 2018, 22:08 0 | 11

Zdravím, uběhly zase dva týdny, takže...

Příští streamu bude v neděli 26. srpna (augusta) od 18 do přibližně 20 hodin.

Bude zase na mém Twitch kanále zde.

Program

  • soutěž o náhodné Steam klíče
  • hraní miniher, pokec na serverovém TeamSpeaku
  • ukázka a hodnocení staveb hráčů (můžete mi klidně warpy mezitím posílat do zpráv)
  • cokoliv dalšího

Jinak tady najdete záznam z minulého streamu :)

Odkaz na video (pokud se nezobrazuje správně) nebo otevřít v YouTube aplikaci

Můj YouTube kanál

Můj Twitch22 Aug 2018, 20:42 2 | 27

Tweety